رازی عجیب و مشترک!

اگر در مسیر آموزه های مربوط به موفقیت و پیشرفت قرار گرفته، یا در مباحث مربوط به قانون جذب به آگاهی و علم مطلوبی رسیده باشید، قطعا در انتها به سمت مراقبه و مدیتیشن کشیده خواهید شد!

کافیه یک نگاه کلی به زندگی تمام آموزگاران بزرگ معنوی و یا قانون جذب بندازید و اونوقت مشاهده میکنید تمام اونها رازی مشترک برای پیشرفت و موفقیت خودشون دارند که کمتر کسی به اون توجه نشون میده!

  • پیامبر اسلام
  • مولانا
  • حافظ
  • بودا
  • استرهیکس
  • و هزاران فرد موفق و معروف

به مراقبه عمیقتر نگاه کن!

صحبت من درمورد تاثیرات مراقبه بر روی افزایش حافظه و رسیدن به آرامش نیست!

من از شما میخوام به این مقوله سر به مهر نگاه عمیق تری داشته باشید.

امروزه تاثیرات مراقبه بر روی جسم و مغز انسان بر هیچکس پوشیده نیست و تمام انسان ها به نحوی میدونند و یا شنیدن که مراقبه برای بدن بسیار مفید و موثره.

قطعا موثره! در جلوتر به طور مفصل برای شما از تاثیرات مثبت مراقبه بر روی جسم و مغز صحبت خواهد شد اما نکته ای که در مورد مراقبه توجه من رو به خودش جلب کرد این بود که چرا تمام انسان های بزرگ و سرشناسی که در بالا اسم تعدادی از اونها برده شد، در مسیر خودشون از این تمرین جادویی استفاده میکردند.

نکته عجیب در مورد مراقبه، رسیدن به حالت های حسی متفاوتی هستش که هر شخص، در حین مراقبه با اون مواجه میشه که اون واکنش و اون حالت مختص همون شخص بوده و ممکنه شما اون حس رو به هیچ عنوان تجربه نکنید.

به همین دلیل هستش که هر شخص در مورد تجربه مراقبش صحبت های متفاوتی رو انجام میده!

این جمله یعنی شما میتونید منتظر تجربه های جالبی از مراقبتون باشید!

این ویدئو رو با دقت نگاه کن...

مراقبه چه تاثیرات مثبتی بر روی بدن ما داره ؟؟

در دنیای شلوغ امروزی که هزاران مشغله مختلف و متفاوت روی سر انسان ریخته، پیدا کردن راهی برای رهایی از این استرس جمعی و رسیدن به آرامش امری مهم و ضروری محسوب میشه.

شما نیاز دارید به عنوان نوعی منبع انرژی از یک منبع بزرگتر تغذیه بشید و به اصطلاح در طول روز خودتون رو به وسیله اون منبع بزرگتر شارژ کنید. در واقع با هربار مراقبه کردن، شما خودتون رو وصل به یک انرژی بینهایت و بینظیر کیهانی میکنید که اینکار باعث رخ دادن اتفاقات شگفت انگیز در زندگی شما میشه!

هر بار که شما با انجام مراقبه، خودتون رو به این انرژی بینهایت کیهانی متصل میکنید، دایره هوشیاری شما ارتقا پیدا میکنه و باعث میشه شما شادتر، خلاقتر، مهربانتر و موفقتر عمل کنید!

و این اتفاق تنها با انجام مراقبه قابل دست یافتنه! در میلیون ها سال قبل، زمانی که علم پزشکی پیشرفت نکرده بود و دستگاه های پیشرفته امروزی اختراع نشده بود، در شرق کره ی زمین قوم ها و ملیت ها (چین، هند، ایران) با اسامی متفاوت به انجام مراقبه میپرداختند و به صورت تجربی به این نتیجه رسیده بودند که این تمرین باعث ارتقا سطح فکری، روحی و معنوی آن ها خواهد شد!

اما نکنه جالب اینجاست که دانشمندان امروزی، با مطالعه و آزمایش بر روی مغز انسان هایی که به انجام مراقبه میپردازند به نتایج بسیار جالبی دست پیدا کرده اند!

 

در هنگام مراقبه، چه اتفاقی در مغز می‌افتد؟

جالب‌ترین قسمت مراقبه همین جاست؛ اتفاقاتی که داخل مغز می‌افتد. دانشمندان با استفاده از فناوری‌های جدید نظیر اف‌ ام‌ آر‌ آی (fMRI)، اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تری درباره‌ی اتفاقات هنگام مراقبه در مغز به دست آورده‌اند.

 

تفاوت کلی بین انجام مراقبه و عدم انجامش، این است که مغز ما هنگام مراقبه، پردازش سریع و فعال اطلاعات را که همواره در حال انجام آن است، متوقف می‌کند. مغز ما شروع به نمایش کاهش امواج بتا می‌کند؛ امواجی که نشان‌دهنده‌ی عملیات پردازش اطلاعات در مغز هستند. این تغییرات حتی پس از ۲۰ دقیقه مراقبه، در صورتی که قبلا آن را انجام نداده باشیم، خود را نشان می‌دهند.

در تصویر زیر می‌توانید ببینید که امواج بتا (تصویر سمت چپ با رنگ قرمز روشن) بر اثر مراقبه، کاهش پیدا کرده‌اند. در تصویر سمت راست وضعیت مغز را بعد از مراقبه می‌بینید.

 

برخی از مزیت های علمی و ثابت شده از مراقبه:

1- استرس را کاهش می‌دهد

کاهش استرس، یکی از رایج‌ترین دلایلِ تمرین مراقبه است.

مطالعه و آزمایشی بر روی 3500 انسان با سنین مختلف انجام شد و نتیجه جالبی به دست آمد…

این آزمایشات نشان داد که مراقبه استرس و اضطراب را تا حد زیادی از شخص دور کرده و حتی انجام مداوم این تمرین شگفت انگیز، باعث میشود که علائم بیماری مرتبط با اساترس و اضطراب نیز از شخص دور شود.

مدیتیشن حتی می‌تواند اضطراب مرتبط به کار را در محیط‌های کاری پرفشار کاهش بدهد. یک مطالعه نشان داد که مدیتیشن سطح اضطراب را در پرستاران پایین می‌آورد.دو مطالعه در زمینه‌ی مدیتیشن، منجر به کاهش سطح افسردگی در ۴۶۰۰ فرد بزرگسال شد!

2-تقویت حافظه

از مهم‌ترین تاثیرات مراقبه بر بدن می توان به بازیابی حافظه اشاره کرد. به کمک مدیتیشن امواج مغزی که مانع از حواس پرتی شما می شوند تنظیم و هماهنگ شده و بازیابی سریع تری از خود نشان می دهند، بنابراین این افراد توانایی بیشتری در به یادآوردن اتفاقات و پذیرفتن حقایق جدید دارند. به عبارت دیگر با انجام مراقبه دیواره قشر مغز شما ضخیم تر می شود و این عمل باعث بهبود قدرت تصمیم گیری، توجه به مسائل، تمرکز و همچنین حافظه می‌شود.

3-کند شدن روند پیری

همانطور که بالاتر ذکر شد، مراقبه تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر ذهن انسان می گذارد اما نمی توان از تاثیرات آن بر جسم نیز غافل شد. مدیتیشن در قانون جذب تاثیر دارد. با انجام مراقبه، تلومرهای موجود در انتهای کروموزوم های خطی محافظت می شوند و روند پیری انسان کندتر می شود.

مراقبه کردن رو از بهترین اساتید دنیا یاد بگیر...

در واقع مراقبه از اون دسته تمرین هاست که برای یادگرفتن و انجام اون شما نیاز به یک انسان روشن شده و یا به اصطلاح عرفانی دارید چرا که این اشخاص به راحتی میتونند رموز و زیر و بم های مختلف این تمرین اسرارآمیز رو به شما یاد بدن و شما رو در این مسیر سرسبز همراهی کنند

در سراسر دنیا افراد زیادی نیستند ک به درجه استادی در حدکمال مراقبه (مراقبه به معنای واقعی آن: روشن شدگی) مانند بودا، مولانا، حافظ، اوشو، سادوگورو، دیپاک چوپرا و …رسیده باشند و به همین دلیل پیدا کردن آموزش درست و اصولی از این تمرین بینظیر کمی سخت و دشوار است.

تیم رازکائنات با پیدا کردن و ترجمه آثار و آموزش های 3 استاد بزرگ در این حوضه تصمیم بر این داره که این تمرین رو در سراسر کشور رواج بده به طوری که انجام دادن اون جز کارهای روزمره مردم و افراد جامعه بشه…

کمی فکر کنید…

اگر این اتفاق بیفته، آینده جامعه و سطح فکری مردم به چه صورت خواهد بود !؟

با شرکت در دوره چه آموزش هایی دریافت خواهید کرد؟

نام آموزش: مراقبه چیست !؟

اساتید: اوشو

فرمت: فایل ویدئویی

تعداد جلسات: 3 جلسه

مدت زمان مراقبه: 120دقیقه جلسه خصوصی در مورد ماهیت اصلی مراقبه

 

نام آموزش: مراقبه به روش ایشاکریا

اساتید: سادوگورو

فرمت: فایل ویدئویی

تعداد جلسات: 3 جلسه

مدت زمان مراقبه: 80 دقیقه مراقبه عملی و توضیح در مورد مراقبه

 

نام آموزش: چالش 21 روزه مراقبه  (سلامتی ایده آل)

اساتید: دیپاک چوپرا و اپرا وینفری

فرمت: فایل ویدئویی

تعداد جلسات: 23 جلسه

مدت زمان مراقبه: 362 دقیقه مراقبه عملی

نام آموزش: مستند علمی؛ هرآنچه باید در مورد مراقبه بدانید!

فرمت: فایل ویدئویی

تعداد جلسات: 1 جلسه

مدت زمان مراقبه: 50 دقیقه