زندگینامه لیونل مسی

زندگینامه لیونل مسی

لیونل آندرس مسی در 24 ژوون 1987 در روساریو آرژانتین متولد شد . پدر مسی مدیر شرکت فلزات بود و مادر او سلیا به عنوان نظافت چی کار میکرد تا کمک خرج خانواده باشد .
لیونل مسی دوبرادر بزرگتر از خودش داشت به نام های ماتیاس و رودریگو و همچنین یک خواهر به نام ماریا سول .
فوتبال ورزش خانوادگی لیونل مسی بود و هر سه برادر فوتبال بازی میکردند و خورخه پدر خانواده سرمربی تیم ملی جوانان در ارژانتین بود . لیونل مسی در 5 سالگی به تیم پدرش پیوست . او به نسبت سنی که داشت از جثه ریزی برخوردار بود . در اولین روز ورود لونل مسی به باشگاه به او گفتن که نمیتواند با سایر بازیکنان بازی کند زیرا از لحاظ بدنی بسیار ضعیف است اما مسی به همراه مربی خود در تمرین در دریبل زنی ادامه داد و اینقدر در این کار مهارت پیدا کرد که هنگامیکه بچه ها میخواستند برای بازی یارکشی کنند اواولین بازیکنی بود که انتخاب میشد . به علت درخشش لیونل مسی در سن کم باشگاه نولزاولد بویز که یک باشگاه محلی قدرتمند بود، در صدد جذب او برآمد و لیونل مسی در سن 8 سالگی به این باشگاه پیوست . مسی بیش از یک مارادونا کوچک در خود داشت . او بسیار سریع بود و بدون ترس بازی میکرد . او میتوانست با سرعت بالا پا به توپ حرکت کند و در بین مدافعان حریف حرکت کند. و از انها عبور کند همچنین از توانایی شوت زدن با هردوپا برخوردار بود و پاس های خیلی خوبی میداد و به علت اینکه جثه ی کوچکی داشت کسی نمیتوانست توپ را از او بگیرد . وقتی لیونل 11 ساله شد پزشکان به پدرش خبر دادند که پسرشان دارای اختلال هورمونی شده است . درمان او هرماه بین 500 تا هزاردلار هزینه داشت . بیمه پدر مسی هزنه امپول های روزانه او را به مدت 1 سال پرداخت کرد ولی وضعیت نامناسب اقتصادی ارژانتین باعث شد که آن پول در مدت کوتاهی تمام شود .
هزینه های درمان به قدری بود که خانواده از پس ان برنمی امد و باشگاه ریول پتاته هم نمیتوانست از پسش برآید . هیچکس نمیتوانست این بار را بردوش بکشید . مدیر وقت باشگاه بارسلونا اسپانیا از طریق یکی از بستگان مسی در کاتالونیا از استعداد بالا مسی باخبر شد و قبول کرد که هزینه های درمان را بپردازد ! مسی در پیراهن بارسلونا گرد و خاک زیادی به راه انداخت و موفق به 5 بار گلزنی شد . بارسلونا پیشنهاد جدید به خانواده مسی ارائه کرد که انها به اسپانیا مهاجرت کنند تا پسرشان تحت نظارت باشگاه بارسلونا بهترین خدمات پزشکی را دریافت کند . خانواده مسی نمیتوانستند این پیشنهاد را رد کنند زیرا این همان چیزی بود که انتظارش را میکشیدند .
پس در سال 2000 به ان سوی اقیانوس اطلس نقل مکان کردند و مسی درمان هورمونی اش را اغاز کرد . مسی به تیم جوانان زیره 14 سال بارسلونا پیوست و تبدیل به ستاره تیم شد . او به سرعت به تیم سوم و دوم بارسلونا راه پیدا کرد و زمانی طول نکشید که او به تیم اصلی راه پیدا کرد .
مسی در اواسط اکتبر 2004 به همراه تیم بارسلونا اولین بازی خود را انجام داد و فصل را به عنوان بازیکن ذخیره اغاز کرد اما اسیب دیدگی مکرر مهره های کلیدی موجب شد که فرصت بیشتری برای حضور در زمین بازی را داشته باشد . در همان سال ارژانتین قهرمان جام جهانی جوانان شد و لیونل مسی ستاره آن رقابت ها بود . او به عنوان بهترین گلزن ، بهترین بازیکن جوایز کفش طلا و توپ طلا را از آن خود کرد . به این ترتیب او عنوان جوانترین گلزن ارژانتین در جام های جهانی را به دست اورد .
مجله فرانس فوتبال مسی را با درامد حاصل از حقوق ، پاداش ها و درامد های غیر فوتبالی در ردیف اول پولدار ترین فوتبالیست های دنیا بالاتر از دیوید بکام و کریستیانورونالدو قرار داده است.
مجله فوربس در می 2014 مسی را با 65 میلیون دلار دستمزد در 12 ماه اخیر در ردیف دوم لیست پردامد ترین بازیکنان فوتبال قرار داده است .

دیدگاه خود را بگذارید

2 comments on “زندگینامه لیونل مسی