زندگینامه اپرا وینفری

اپرا وینفری واژه ای است که با شنیدن آن محدودیت ها از بین میرود . دختری روستایی که پدر و مادر او از هم جدا شدند و او به وسیله مادر بزرگ خود بزرگ شد . اما توانست فارغ از تمام مشکلات و سختی های زندگی، خود را تبدیل به نماد موفقیت و پشتکار برای تمام زنان و مردان دنیا کند .

اپرا وینفری دختری بود که از همان کودکی استعداد خود را کشف کرد و به دنبال آن رفت و در نهایت هم توانست مجری یکی از بزرگترین نبرنامه های تلوزیونی و یک از ثروتمندترین زنان هم عصر خود شود . اپرا از همان کودکی علاقه شدیدی به سخنوری و صحبت در جمع داشت به طوری که در سنین کودکی برای حیوانات مزرعه برنامه اجرا میکرد !

استعداد اپرا در سخنرانی در جمع به قدری بالا بود که روزی در کلیسا در سنین کودکی از رستاخیز مسیح در روز عید پاک برای جمعیت صحبت کرد و در یکی از همین سخنرانی ها توانست 500 دلار به دست اورد و از آنجا بود که متوجه شد میتواند از این مهارت سخنوری خود کسب درآمد کند .

اغاز موفقیت ها و مسیر اپرا را میتوان زمانی دانست که در دانشگاه در برنامه های جانبی مانند گروه نمایش، گروه بحث و تبادل نظر و مشاوره حضور پیدا میکرد . در یک مسابقه سخنرانی او موفق به دریافت بورسیه کامل دانشگاه دولتی تنسی شد و در سال های بعد به کنفرانسی درباره ی جوانان در کاخ سفید دعوت شد که همانجا توسط یکی از رادیوهای محلی برای خواندن اخبار عصرگاهی انتخاب و استخدام شد .

وینفری به قدری در حرفه خود مهارت کسب کرد که بعد از کار در چندین شبکه رادیویی توانست در سپتامبر 1985 صاحب برنامه ای در تلوزیون آمریکا به نام ( شو اپرا وینفری ) شود . به دلیل خلاقیت جالب این زن سیاه پوست در برنامه گفتگو محور خود، اپرا توانست شهرت و محبوبیت بسیار زیادی در امریکا به دست اورد که این امر باعث شد برنامه ی او در بیش از 200 شبکه تلوزیونی پخش شود و در دسته ی 10 بازار معروف برنامه های تلوزیونی آمریکایی قرا گیرد .

در سال 1986 وینفری به خاطر نقش و حضورش در جوامع هنری شهری از آکادمی شیگاگو جایزه ی ویژه ای دریافت کرد و از سوی سازمان ملی زنان آمریکا نیز عنوان زن موفق را به خود اختصاص داد . برنامه ی اپرا موفق به دریافت چندین جایزه emmy eward  شده است !

اپرا در ترویج کتاب خوانی در آمریکا نیز تاثیر به سزایی داشته است . او در سال 1996 اقدام به راه اندازی باشگاه مطالعه در برنامه تلوزیونی کرد . او از طرفداران خود میخواست تا به کتاب فروشی ها بروند و کتاب هایی که معرفی میکند خریداری کنند تا با هم درباره هرکتاب در برنامه صحبت و گفتگو داشته باشند .

این برنامه کتابخانی، اپرا را تبدیل به قدرتمنترین زن در حوضه بازاریابی کتاب در بازار آمریکا کرد و تلاش او برای ترغیب به خرید کتاب و کتاب خوانی از تمام مقالات، برنامه ها و … موثرتر و موفقتر عمل کرد .

اپرا یکی از موفق ترین زنان کارآفرین جهان و پردرامد ترین تهیه کننده در حوضه سرگرمی و برنامه سازی در جهان است و در برنامه های خیرخواهانه نیز بسیار درخشان و فعال عمل میکند . اپرا همچنین باهوش، قدرتمند و با خرد به فعالیت خود ادامه میدهد و به دنبال ارتقای بیوقفه ی خود در زندگی میگردد . او با مصاحبه با افراد موفق ومعروف دنیا مانند : دالای لاما ، نلسون ماندلا و مایا آنجلو پرسش هایی در مورد درس های زندگی انها و رسیدن به ارامش درونی و صلح مطرح میکند و سعی میکند تجربه و علم این افراد را با کل دنیا در میان بگذارد .

اپرا وینفری که هم اکنون یکی از ثروتمندترین زنان حال حاضر در دنیا است، با موفقیت خود ثابت کرده است که میشود با وجود انواع مشکلات و سختی ها در زندگی موفق شد و نیز هر انسانی فارغ از محل تولد و رنگ پوست و … میتواند با شناسایی استعداد خود و ناامید نشدن از سختی های مسیر به تمام اهداف بلند پروازانه ی خود دست پیدا کند .

 

بزرگترین کشف تمام وقت این است که یک فرد می تواند آینده خود را فقط با تغییر نگرش خود تغییر دهد.

دیدگاه خود را بگذارید