اینستاگرام و قانون جذب

قانون جذب چه ربطی به اینستاگرام داره!؟

اینستاگرام یک پلتفرم بسیار قدرتمنده که در ایران و سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی داره. در طول روز ما گوشیمون رو دستمون میگیریم و تو پیج های مختلف میچرخیم فارغ از اینکه نمیدونیم داریم چه “خوراکی” به مغزمون میدیم!

مغز ما مانند یک کارخونس که با توجه به مواد اولیه هایی که بهش میرسه، یک محصول بیرون میده. یعنی چی ؟ تصور کنید شما یک کارخونه شکلات سازی دارید، اگر مواد اولیه مرغوب وارد کارخونتون کنید قطعا شکلاتی هم که تولید میکنید یک محصول مرغوب خواهد بود. اما اگر مواد اولیه ای که وارد کارخونتون میکنید خوب و مرغوب نباشه، چطور میشه توقع داشت یک شکلات با کیفیت از اون کارخونه بیرون بیاد!

مراقب ورودی های مغزت باش

متوجه منظورم شدید؟ اگر مغز رو کارخونه تصور کنیم، افکار و ورودی هایی که ما در طول روز به اون میدیم حکم مواد اولیه کارخونه مارو دارن. اگر روی ورودی هایی که به مغزمون میدیم حساس باشیم و اجازه ندیم هر ورودی ای وارد مغز ما بشه، قطعا سرعت رشد و پیشرفت ما در زندگی بیشتر از صد برابر خواهد شد چرا که عامل اصلی ایجاد باورها در مغز همین ورودی های مغزی میباشد.

تو این 2 زمان استفاده از اینستاگرام ممنوع!

اینستاگرام یک پلتفرم دیداری شنیداریس و این یعنی این پلتفرم میتونه پررنگ ترین نقش تو ورودی های مغزی شما داشته باشه. فکر کنید اگر در طول روز به طور میانگین 2 ساعت تو اینستاگرام بچرخید، چه حجم عظیمی از ورودی رو وارد مغزتون کردید.

شب ها قبل از خواب و صبح ها به محض بیدار شدن مغز ما در حالت آلفا قرار داره. حالت آلفا به حالتی گفته میشه که مغز از نسبت به حالت عادی ریلکسیشن بیشتری داره و ضمیرناخودآگاه ما نسبت به اطلاعات، پذیراتر و دسترسی ما به اون بیشتر میشه.

این پادکست رو با دقت گوش بده تا متوجه بشی کنترل استفاده از اینستاگرام در این 2 زمان چقدر مهمه و چه نقش حیاتی ای در حس و حال شما در طول روز داره!

 

خوشحال میشیم اگر نظرات خودتون رو با ما به اشتراک بذارید.

دیدگاه خود را بگذارید